اولین دورهمی Time to startup در روز سه شنبه 20شهریور ماه در شرکت توسعه تجارت آوان برگزار شد.

timetostartup طرح جدیدی است که توسط شرکت توسعه تجارت آوان با هدف ارائه دانش و مهارت لازم به ایده پردازان و کارآفرینان ایجاد گردیده است که علاوه بر برگزاری رویدادها و و کارگاههای های آموزشی، اقدام به جذب و ارائه سرمایه به کارآفرینان نیز می نماید. در این راستا، کمک به استارتاپ ها در راه کسب دانش در حوزه های مالی،منابع انسانی و…از اهداف اصلی این طرح می باشد.

اولین گردهمایی با خوش آمدگویی آقای مهندس شهسوار شروع گردید و با توضیحاتی در رابطه با شرکت آوان و پروژه Time to startup و اهداف آن ادامه یافت.

رضا شهسوار مدیر اجرایی شرکت توسعه تجارت آوان

پس از آشنایی با روند دورهمی های Time to startup، از جناب آقای آرمان صفایی نویسنده کتاب مدل های استارتاپی دعوت شد تا در مورد اکوسیستم استارتاپی و انواع آن صحبت کردند. موانع ایجاد و خلق یک کسب و کار در شرایط فعلی کشور بخش مهم مطالب ارائه شده توسط ایشان بود که با توضیحاتی در مورد روند اصلاحی دولت و چگونگی سازگاری کسب و کارهای استارتاپی در این شرایط ادامه یافت.

سخنران بعدی مهندس سینا شفیع زاده، بنیانگذار و مدیر ارشد استارتاپ نظر بازار در ضمینه تبلیغات مدرن بودند که روند ایجاد کسب و کار توسط ایشان بصورت مفصل به حضار جلسه ارائه گردید. ضمن توضیحات ایشان پرسش های حضار در مورد چگونگی شکل گیری نظربازار و رشد آن مطرح گردید که توسط ایشان پاسخ داده شد.

در ادامه جلسه زمانی به شبکه سازی با هدف تعامل افراد اختصاص داده شد.این زمان فرصت خوبی برای استفاده از تجربیات مربیان،ارتباط با کار آفرینان، سرمایه گذاران و ایده پردازان بود.

ادامه ی جلسه با ارائه مطالب توسط مهندس سهیل قدری مدیرعامل آژانس مارکتینگ لاوان پیش گرفته شد. ایشان در صحبت هایشان با ذکر مثالهای جهانی روش های نوین مارکتینگ را معرفی کرده و به بررسی آماری آنها در میزان تاثیرگذاری بر مخاطب پرداختند.

سخنرانی مهندس سعید کاسکو بنیانگذار رسانه تبلیغاتی آیمارکتوردر خصوص برندینگ، هویت و ارزش آن بود که با تاکید بر شروع برندسازی در همان ابتدای تحقق ایده همراه بود.  چگونگی اثرگذاری عوامل مختلف بر یک برند از مطالبی بود که با ذکر مثالهای کاربردی در طول ارائه ایشان ادامه یافت.

در ادامه اولین دورهمی، به معرفی و تبادل تجربه دو استارتاپ پرداخته شد.

نماینده استارتاپ اول مهندس مهراد معین مدیرعامل لوکسین تکپس از معرفی استارتاپ خود، تجربیات خود را در مورد یک استارتاپ سخت افزاری ارائه نموده و مشکلات و موارد پیش روی خود در این مسیر را مطرح نمودند. ایشان در ادامه با معرفی کتابهایی مفید با موضوع استارتاپ صحبتهای خود را به پایان رساندند.

نماینده استارتاپ بعدی در این رویداد، جناب آقای مهدی خادمی مقدم بنیانگذار اسپید بودند که پس از معرفی استارتاپ خود،به ارائه راهکارهایی برای داشتن یک استارتاپ موفق پرداختند.

اولین رویداد استارتاپی شرکت توسعه تجارت آوان پس از شبکه سازی و صحبتهای حضار که تصاویر آن در ذیل قابل مشاهده است، در ساعت 21 روز سه شنبه پایان پذیرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *