شبکه سازی از دید TimeToStartup

شبکه سازی از لغت Networking برگرفته شده است. و منظور از آن ساخت شبکه ای از افراد یا شرکت ها است که آنها را می شناسیم. و یا با آنها در ارتباط هستیم. بارها و بارها در مطالب این وبسایت، دورهمی ها و همیشه و همه جا گفته ایم که از نظر TimeToStartup، استارتاپ ها برای رشد و موفقیت تنها به سرمایه ی مادی نیازی ندارند. ابزارهای بسیار مهمی هستند که در موفقیت یک کسب و کار تاثیرگذارند. یکی از مهم ترین این ابزارها دسترسی به افراد دیگر است. چه شما به دنبال کسب ایده ی جدیدی برای یک کسب و کار هستید. چه به دنبال یافتن هم-بنیانگذار قدرتمندی برای استارتاپتان هستید. و چه به دنبال کسی هستید که بتواند شما را در مسیر ایجاد استارتاپتان راهنمایی کند. و چه به دنبال سرمایه گذاری هستید که بتواند ضمن حفظ ارزش های استارتاپتان، به کسب و کارتان سوخت تزریق کند، باید و باید شبکه سازی کنید.

در شبکه سازی هم باید به کمیت شبکه ی خود اهمیت دهید و هم کیفیت آن. صرفا آشنا شدن با 1000 نفر تضمین کننده ی موفقیت شما نخواهد بود. زیرا در نهایت شما به دنبال شکار یک نفر از بین این 1000 نفر هستید که می تواند مشکل شما را حل کند. اما خب در نظر داشته باشید که آشنا شدن با 1000 نفر به این معنی است که شما می توانید از 1000 نفر بخواهید آن تک شاخی که به دنبال آن هستید را به شما معرفی کنند!

ضمن این که اگر بخواهیم روزهای اولیه ی حیات استارتاپتان را در نظر بگیریم، شما می توانید از این 1000 نفر به عنوان مشتریان اولیه ی استارتاپتان استفاده کنید. و با توجه به این که زبان مشترکی بین شما برای تعامل وجود دارد، می توانید از آنها بازخورد های بسیار کاربردی جهت ارزیابی محصول خود دریافت کنید.

با توجه به آنچه گفته شد،‌ و آنچه که بارها و بارها گفته ایم،‌ TimeToStartup‌ انسان ها را ارزشمند ترین سرمایه ی خود می داند. و همواره در تلاش است هم این سرمایه ی خود را تقویت نماید، و هم فرصت هایی را فراهم کند تا علاقمندان به استارتاپ ها شبکه ی خود را گسترش دهند.

بنابراین یکی از خدمات کلیدی که TimeToStartup بر آن تاکید دارد، ارائه فرصت هایی برای شبکه سازی و تیم سازی، چه به صورت عمومی و چه به صورت اختصاصی می باشد. استارتاپ استودیوی TimeToStartup، با توجه به همکاری با شرکت های بزرگی که در زمینه منابع انسانی فعالیت دارند (نظیر شرکت فرازاندیشان حساب) و همچنین با توجه به در اختیار داشتن پایگاه داده ی بزرگی از علاقمندان به حوزه ی استارتاپ ها، به استارتاپ ها کمک می کند تیم خود را بسازند و یا تکمیل نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *