دومین دورهمی TimeToStartup در روز 24 آبان ماه با موضوع “آموزش” در شرکت توسعه تجارت آوان برگزار شد.

دومین گردهمایی هم با خوش آمدگویی و ارائه توضیحاتی در مورد شرکت فنی مهندسی توسعه تجارت آوان و همچنین پروژه Time to startup  توسط آقای مهندس شهسوار، مدیر اجرایی شرکت آوان، آغاز شد. تفاوت این دورهمی با اولین دورهی Time To Startup در این بود که این بار موضوعات و مدعوین حول محور مسئله آموزش و استارتاپ های آموزش محور دور هم جمع شده بودند.

رضا شهسوار مدیرعامل توسعه تجارت آوان

اولین سخنران این دورهمی آقای مهندس هومن هوشیاری بود. آقای مهندس هومن هوشیاری مترجم کتاب شکارچی ایده، مشاور و مدرس حوزه خلاقیت در سازمان ها، مدرس دوره های MBA و DBA دانشگاه علامه، بنیان گذار و هم بنیانگذار چندین استارتاپ هستند. ایشان در زمینه مهارت ها و ویژگی های شخصیتی برای مدیریت موفق یک استارتاپ مطالبی رو ارائه فرمودند. البته آقای مهندس هوشیاری یک دوره Work Shop  4ساعته را هم آخر همین ماه یعنی 24 آبان ماه با عنوان “خلاقیت، ایده یابی و حل مسئله در استارتاپ ها”  در مجموعه ما برگزار خواهند کرد که می توانید از این لینک در این دوره ثبت نام کنید.

هومن هوشیاری-مترجم کتاب شکارچی ایده

بعد از ایشان طبق برنامه دورهمی که داره کم کم به یه روال جذاب تبدیل میشه، نوبت به یکی از استارتاپ های فعال در موضوع این گرهمایی، یعنی آموزش رسید. آقای مهندس مانوئل اوهانجانیانس موسس استارتاپ e-seminar. آقای مانوئل از تاریخچه ی شکل گیری e-seminarصحبت کرد و دغدغه ها و تجارب خودش رو، که دغدغه های همه بنایانگذاران استارتاپ ها در اکو سیستم هست مطرح کرد که مورد استقبال حضار هم قرار گرفت.

مانوئل اوهانجانیانس-بنیانگذار ایسمینار

در ادامه جلسه نوبت به زمان شبکه سازی رسید که این بار هم حضار خیلی فعال و پر شور با هم ارتباط گرفتند و به هم معرفی شدند. راستش طبق نظر سنجی هایی که برگزار می کنیم معمولا همه از زمان شبکه سازی راضی و خوشحالند و این برای مجموعه آوان مایه مسرت هست.

بعد از شبکه سازی، آقای امید ملائکه در مورد برند سازی شخصی و اهمیتش تو دنیای امروز، خصوصا برای کارآفرینان جوان، مطالبی رو ارائه کرد. ارائه جذاب آقای ملائکه، مثل همه ی سخنرانی های ایشان، هم خستگی رو از تن همه درآورد هم میشد فهمید بعضی از حضار دارن کاملا به مطالب فکر میکنن و به قول امید ملائکه یه تلنگری خوردن که برند شخصیشون رو جدی بگیرن. امید ملائکه، مدیر و موسس رسانه ایران برندینگ و مربی و مدرس برند سازی شخصی هست و سابقه بسیار خوبی تو این حوزه داره. ایشان هم در پایان همین ماه کارگاه 4 ساعته رو در مجموعه ما با “عنوان برندسازی شخصی بر مبنای خودباوری” خواهند داشت که می توانید از این لینک در این دوره ثبت نام کنید.

امید ملائکه- موسس مدرسه ایران برندینگ

سخنران بعدی بازهم یه استارتاپ آموزشی بود که این روزا دارن سریع مراحل رشد رو در اکوسیستم پشت سر میذارن. استارتاپ قبولی که یه استارتاپ تست زنی و برگزاری آزمون های آنلاین هست. آقای احمد میلانی به عنوان هم بنیانگذار این مجموعه مطالب خوبی رو مطرح کرد که نشان از تجربه ایشان در اکو سیستم داشت. آقای مهندس میلانی فارق التحصیل رشته Computer Science ازدانشگاه UCL لندن هستند و مدتی در شرکت معظم Cisco مشغول به فعالیت بودند. صحبت های ایشان کمی چالشی تر شد و حضار به شکل فعال توی بحث شرکت کردند که البته نظرات متنوع بود و نشان از توجه همه به جزئیات مطالب داشت.

حمید میلانی- بنیانگذار قبولی

بعد از ایشون هم استارتاپ آموزشی بعدی پشت تریبون رفت. آقای امیر رحیمی نژاد هم بنیانگذار استاد بانک. آقای رحیمی نژاد کارشناسی ارشد MBA دانشگاه شریف هستند. مسئول قیمت گذاری و ترفیع فروش در دیجی کالا و مدیر بازاریابی اپلیکیشن آفرینک از فعالیت های ایشون بوده . ایشون هم توضیحاتی در مورد استاد بانک ارائه کردند و در بخشی هم اصول صحیح راه اندازی یک استارتاپ رو خیلی سریع مرور کردند.

امیر رحیمی نژاد- هم بنیانگذار استاد بانک

در پایان جلسه هم مجددا همه برای شبکه سازی به سالن رفتن. چندتا نکته نسبت به دورهمی اول داشتیم که اولیش این بود که در زمان شبکه سازی آخر، که معمولا بعضی از دوستان زودتر محل رو ترک میکنن، تقریبا همه مونده بودند و داشتن از تجربه ی هم استفاده میکردند. آخرین نفر ساعت 10!! مجموعه رو ترک کرد و همکارای ما هم از اینکه دوستان با مجموعه ارتباط خوبی برقرارکرده بودند خوشحال بودند. و دومین نکته این بود که بعضی از ارائه ها به دلیل جذابیتی که برای حضار داشت کمی بیشتر از زمان خودش طول کشید که باعث شد جلسه به جای ساعت 8:30 ساعت 9 تموم بشه.

دورهمی های TimeToStartup هرماه برگزار خواهد شد و اگر شما هم علاقه مند هستید میهمان ما در این دوره همی باشید می تونید از لینک زیر در سایت ما ثبت نام کنید تا از زمان دقیق دورهمی بعدی و مطالب و موضوعات مرتبط با اون مطلع بشید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *